КЕРУВАННЯ КЛІЄНТСЬКИМИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ З ДИНАМІЧНИМ ЖИТТЄВИМ ЦИКЛОМ У КОРПОРАТИВНІЙ МЕРЕЖІ

Автор(и)

  • В.О. Смаглюк
  • М.О. Алєксєєв

DOI:

https://doi.org/10.36994/2788-5518-2022-02-04-15

Ключові слова:

розподілена обчислювальна система, Kubernetes кластер, керування життєвим циклом обчислювальних вузлів

Анотація

Робота присвячена актуальному питанню ефективного використання обчислювальних ресурсів в системах з динамічною розподіленою архітектурою, які застосовують обчислювальні пристрої персональні або загального користування для потреб розподілених обчислень, а саме задачі ефективного керування життєвим циклом робочих вузлів кластерів контейнеризованих застосунків. На відміну від відомих існуючих рішень, системи, які розглядаються у роботі, мають відносно короткостроковий і недетермінований час життя своїх обчислювальних агентів і тому повинні мати спеціалізований функціонал для автоматичного під’єднання та відключення обчислювальних агентів від кластеру, оскільки сам процес приєднання нового робочого вузла до такої системи займає певний час, і потребує певної кваліфікації і рівня авторизації. Якщо ж ввести у систему додатковий адміністративний вузол, що буде вирішувати питання налаштування нових клієнтів, ми в рази збільшуємо оперативне навантаження на такий управляючий обʼєкт. Необхідно надати прозорий інтерфейс (процес на декілька дій) для користувача і при цьому автоматизувати будь-які повторювані дії зі сторони оператора Kubernetes кластеру. Запропонований у роботі підхід базується на організації процесу керування робочими вузлами на зразок Server Discovery у середовищі Kubernetes кластеру. Перевагою запропонованого підходу є гнучкий та простий інтерфейс керування робочими вузлами з недетермінованим життєвим циклом у корпоративній мережі на основі підготовлених програм, що виконують операції з перевірки операційного середовища користувача, інсталяції необхідного програмного забезпечення для приєднання до обчислювальної системи або ж деінсталяції компонентів та відключення агента за вимогою користувача. У роботі розглянуто експериментальне середовище, проведено дослідження роботи системи у можливих сценаріях поведінки користувача та обґрунтована ефективність підходу.

Посилання

Смаглюк, В. О., Алєксєєв, М. О. Використання обчислювальних потужностей мобільних пристроїв та пристроїв інтернету речей у корпоративній мережі. Збірник матеріалів Міжнародної науково-технічної конференції «Перспективи телекомунікацій», 2021. С. 238-240.

Docker Documentation: Docker architecture. 2021. URL: https://docs.docker.com/getstarted/overview/#docker-architecture.

Etcd Documentation: “What is etcd?”, 2022. URL: https://etcd.io/docs/v3.5/faq/#what-is-etcd.

Luksa, Marko. Kubernetes in action. Simon and Schuster, 2017.

Kubernetes Documentation: Kubernetes Nodes: Conditions, 2022. URL: https://kubernetes.io/docs/concepts/architecture/nodes/#condition.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-02-03

Як цитувати

Смаглюк, В., & Алєксєєв, М. (2023). КЕРУВАННЯ КЛІЄНТСЬКИМИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ З ДИНАМІЧНИМ ЖИТТЄВИМ ЦИКЛОМ У КОРПОРАТИВНІЙ МЕРЕЖІ. Інфокомунікаційні та комп’ютерні технології, 2(04), 134-142. https://doi.org/10.36994/2788-5518-2022-02-04-15